Sabalenka zagra z Gauff w finale US Open

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2023 08:01
Rośnie przewaga Białorusinki nad Igą Światek w tenisowym rankingu WTA.
US Open
US OpenFoto: Shutterstock.com/Leonard Zhukovsky

Amerykanka Cori "Coco" Gauff i Białorusinka Aryna Sabalenka zagrają w sobotnim finale wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open.

W pierwszym półfinale w Nowym Jorku, który rozegrano w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego, Gauff wygrała w dwóch setach 6:4, 7:5 z Czeszką Karoliną Muchovą, a potem inna Amerykanka Madison Keys przegrała z Sabalenką w trzech setach, mimo że w tym meczu prowadziła już 6:0, 5:3. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Białorusinki 0:6, 7:6 (7-1), 7:6 (10-5).
Amerykańscy kibice tenisa mogą się czuć nieco zawiedzeni, bo po cichu liczyli na finał z udziałem dwóch swoich rodaczek.
Powodów do radości nie mają też kibice tenisa w Polsce, bo po awansie do finału Sabnaklenka, która po turnieju oficjalnie będzie nową liderka rankingu, ma już ponad 1000 punktów przewagi nad Igą Świątek, a jeśli w jutrzejszym finale ogra Gauff - to ta przewaga wzrośnie do ponad 1700 punktów.

Więcej informacji - m.in. o meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy naszych piłkarzy z Wyspami Owczymi, oraz o awanse polskich szachistek do ćwierćfinału drużynowych mistrzostw świata - znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

05:03 PSr - 8 września 2023.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 8 września 2023

***

Gładkie 3:0 z Czarnogórą na zakończenie fazy grupowej mistrzostw Europy w siatkówce.

W Akademickiej Strefie Sportu gościła czterokrotna medalistka Uniwersjady w Chengdu w pływaniu - Dominika Sztandera.

Polscy piłkarze długo męczyli się w meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy ale w końcu dwa gole strzelił Robert Lewandowski i skończyło się wygraną 2:0.