Polska wygrała 2:0 z Wyspami Owczymi

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2023 08:01
Debiut Michała Probierza w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski zakończony wyjazdowym zwycięstwem z Farerami.
Sebastian Szymanski i Matty Cash
Sebastian Szymanski i Matty CashFoto: PAP / Leszek Szymański

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała na wyjeździe z Wyspami Owczymi 2:0 w meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Sebastian Szymański - już w czwartej minucie i Adam Buksa w 65. minucie.
W pierwszym składzie naszej drużyny debiutujący w roli selekcjonera Michał Probierz, zdecydował się wystawić m.in. Patryka Pedę i Patryka Dziczka, dla których były to pierwsze występy w seniorskiej reprezentacji Polski. W końcówce drugiej połowy na boisku pojawili się jeszcze kolejni debiutanci - Jakub Piotrowski i Filip Marchwiński. W składzie zabrakło kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego.
W drugiej połowie nasz zespół grał w przewadze jednego gracza, bo w 49. minucie czerwoną kartkę zobaczył jeden z Farerów.

W innym spotkaniu "polskie" grupy Albania pokonała Czechy 3:0 i tym samym Albańczycy pewnie prowadzą w tabeli z 13 punktami. 4 punkty mniej mają Polacy, którzy o punkt wyprzedzają Czechów - ale ci mają jedno spotkanie mniej od Polski.

W niedzielę o 20:45 reprezentacja Polski zagra na stadionie PGE Narodowy w Warszawie z Mołdawią. 17 listopada, także w Warszawie nasi piłkarze zakończą kwalifikację spotkaniem z Czechami.

O meczu z Wyspami Owczymi mówiliśmy także w Sportowym Podsumowaniu Dnia...

03:45 Sportowe Podsumowanie Dnia - 12 października 2023.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 12 października 2023

...oraz w Porannym Przeglądzie Sportowym.

05:26 PSR - 13 października 2023.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 13 października 2023

***

Nasi futsaliści po czterech seriach spotkań prowadzą w grupie - przed nimi jeszcze mecze z Serbią i Ukrainą.

21-letnia Aleksandra Pszczolarska udanie godzi uprawianie koszykówki 5x5 z basketem 3x3, co ostatnio udowodniła podczas MŚ U23 w Lublinie.

Fręch odpadła w II rundzie turnieju w Hongkongu.