Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2023 22:05
Najlepszy polski tenisista pokonał w drugiej rundzie tenisowego turnieju w Paryżu Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: PAP/EPA / TERESA SUAREZ

Hubert Hurkacz nie rezygnuje z walki o awans do kończącego sezon turnieju tenisowego ATP Finals, który 12 listopada rozpocznie się w Turynie.
Polak w rankingu ATP Race live na razie zajmuje 9. miejsce ale dobra gra w Paryżu może go znacznie przybliżyć do upragnionego ósmego miejsca premiowanego udziałem w turnieju w Turynie.

Na razie Hurkacz jest na dobrej drodze. W środę pokonał w drugiej rundzie turnieju w Paryżu Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta 6:3, 6:2. Mecz trwał zaledwie 56 minut.
Kolejnym rywalem Hurkacza - już w walce o ćwierćfinał - będzie Argentyńczyk Francisco Cerundolo, który pokonał w drugiej rundzie 7:5, 6:4 Norwega Caspera Ruuda.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

02:58 [i] 01 11 2023 - SPD Norbert Michalak.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 1 listopada 2023

***

Iga Świątek wygrała z Marketą Vondrousovą w swoim pierwszym meczu w turnieju w Cancun.

Hubert Hurkacz pokonał w trzech setach Sebastiana Kordę i awansował do drugiej rundy turnieju w Paryżu, zachowując szansę awansu do ATP Finals w Turynie.

AZS UMCS Lublin - nie dał rady Fenernahce w koszykarskiej Eurolidze.