Deszcz przerwał mecz Świątek z Sabalenką

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2023 06:11
Iga Świątek dokończy mecz z Aryną Sabalenką w niedzielę wieczorem, a w finale czeka już Jessica Pegula.
Iga Światek i Aryna Sabalenka
Iga Światek i Aryna Sabalenka Foto: PAP / Marcin Cholewiński.

Półfinałowy mecz Igi Świątek z liderką światowego rankingu Białorusinką Aryną Sabalenką w turnieju WTA Finals w Cancun w Meksyku został przerwany z powodu ulewnego deszczu i przeniesiony na niedzielę. Tenisistki zdołały rozegrać tylko trzy pełne gemy, a w czwartym przy stanie 30:30 i prowadzeniu Polki 2:1 w gemach, spotkanie zostało przerwane. Kilkakrotnie przesuwano termin jego wznowienia, aż ostatecznie zdecydowano się na przełożenie meczu na następny dzień.

W pierwszym półfinale Amerykanka Jessica Pegula pokonała swoją rodaczkę Cori Coco Gauff 6:2, 6:1.

W związku z przesunięciem meczu Świątek - Sabalenka na niedzielny wieczór, przełożony także termin finałowego spotkania... na poniedziałek.

***

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobyła Superpuchar po pięciosetowym boju z Jastrzębskim Węglem.

W ostatnim meczu grupowym w Cancun Iga Świątek wygrała z Ons Jabeur kończąc tę fazę rywalizacji w WTA Finals z kompletem trzech zwycięstw.

Pierwszy polski medal podczas mistrzostw Europy w judo, które trwają w Montpellier.