Hurkacz przegrał w trzech setach z Djokovicem

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2023 22:05
Najlepszy polski tenisista przegrał z liderem światowego rankingu w turnieju ATP Finals w Turynie.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: PAP/EPA/Alessandro Di Marco

Hubert Hurkacz nie dał rady, choć napędził trochę strachu liderowi światowego rankingu - Serbowi Novakowi Djokovicowi, wygrywając z nim jednego seta.
Ostatecznie Polak, który w turnieju ATP Finals w Turynie zastąpił kontuzjowanego Greka Stefanosa Tsitsipasa, przegrał jednak 6:7 (1-7), 6:4, 1:6. Mecz trwał ponad dwie godziny.
Przegrany set z Hurkaczem mógł drogo kosztować Djokovica, który nie był pewny awansu do półfinału. Wszystko zależało od meczu Włocha Jannika Sinnera z Duńczykiem Holgerem Rune. Jeśli wygrałby Rune to Serb odpadłby z turnieju. To spotkanie zakończyło się jednak zwycięstwem Sinnera  6:2, 5:7, 6:4 i lider światowego rankingu zagra w półfinale.

03:29 Sportowe podsumowanie dnia - 16 listopada 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 16 listopada 2023

***

Tytułu mistrza świata Maciek Rutkowski w tym roku nie obronił, ale na podium mistrzostw świata w zawodowym windsurfingu federacji PWA znów stanął.

Najlepszy polski tenisista może wyeliminować lidera rankingu z turnieju w Turynie.

Studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej - Emilia Grabarska opowiedziała w Akademickiej Strefie Sportu o swojej przygodzie ze sportami sylwetkowymi.