Katarzyna Wasick i Ksawery Masiuk z olimpijskimi minimami

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2023 22:05
W Poznaniu rozpoczęły się mistrzostwa Polski w pływaniu, które są także okazją do zdobycia minimów na igrzyska olimpijskie w Paryżu.
Katarzyna Wasick zajęła czwarte miejsce na MŚ w pływaniu na krótkim basenie w Abu Zabi. Polka na 100 stylem dowolnym straciła do zwyciężczyni 0,73 s i zameldowała się z czasem 51,71 sFoto: PZP/Rafał Oleksiewicz

Katarzyna Wasick i Ksawery Masiuk wywalczyli podczas pływackich mistrzostw Polski kwalifikacje olimpijskie.
Wasick start w Paryżu zapewniła sobie dzięki zwycięstwu na 50 m stylem dowolnym z czasem 24,21. Masiuk wygrał finał na 200 m stylem grzbietowym i uzyskał czas 1.56,48.
31-letnia Katarzyna Wasick już w eliminacjach pokonała 50 m w czasie 24,40, czyli o 0,3 sek. lepszym od minimum kwalifikacyjnego. Będzie to dla niej już piaty olimpijski start.
Mistrzostwa Polski w Poznaniu potrwają do niedzieli.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

03:45 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 23 listopad 2023 22_00_03.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 23 listopada 2023

***

W ten weekend w fińskiej Ruce odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Polscy siatkarze udanie rozpoczęli fazę grupową Ligi Mistrzów.

Drużyna AZS AWF Warszawa zajęła trzecie miejsce w międzyuczelnianych akademickich mistrzostwach świata w futsalu, które odbyły się w stolicy Francji.