Raków wygrał ze Sturmem, Legia przegrała z Aston Villą

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023 22:30
Polskie kluby piłkarskie powalczyły w europejskich pucharach: Lidze Europy i Lidze Konferencji.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Ververidis Vasilis

Kibice piłki nożnej w Polsce nie mogą narzekać na brak emocji, związanych z występami Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa w europejskich pucharach, choć akurat ci ze stolicy mogą czuć mały niedosyt.

Piłkarze Rakowa wygrali na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy, a jedyną bramkę zdobył John Yeboah w 81. minucie spotkania.
Za dwa tygodnie - w ostatniej rundzie fazy grupowej LE - Raków stoczy korespondencyjny pojedynek ze Sturmem o trzecie miejsce w tabeli, dające możliwość gry w 1/16... Ligi Konferencji.
Obecnie obie drużyny mają po 4 punkty ale austriacki klub ma lepszy bilans bramkowy. Raków zagra w Sosnowcu z Atalantą Bergamo, a Sturm na wyjeździe ze Sportingiem Lizbona.

Natomiast piłkarze Legii Warszawa powalczyli w wyjazdowym meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Do zdobycia choćby punktu zabrakło niewiele - warszawianie przegrali 1:2, remisując do przerwy 1:1.
Legia zajmuje drugie miejsce w swojej grupie ale wciąż nie jest pewna wyjścia z grupy.
14 grudnia Legia zagra u siebie z AZ Alkmaar i w tym meczu aby myśleć o pozostaniu w europejskich pucharach trzeba zdobyć co najmniej punkt.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

03:34 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 30 listopad 2023 22_00_01.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 30 listopada 2023

***

Resovia wygrała na wyjeździe z Volleyem Lublaną, a ZAKSA przegrała z Ziraatem Bankasi Ankara. Rysice powalczyły z Conegliano, ale też przegrały.

Raków Częstochowa i Legia Warszawa powalczą w czwartek w europejskich pucharach.

Dawid Piechowiak o projekcie AZS - "Sięgnij gwiazd z piłką ręczną"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023 16:55
Akademicki Związek Sportowy mocno wspiera rozwój piłki ręcznej wśród młodzieży szkolnej.