Damian Żurek trzeci na 500 metrów w PŚ

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2023 18:55
Kolejne miejsce na podium wywalczone przez polskich panczenistów podczas zawodów Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim.
Damian Żurek
Damian ŻurekFoto: PZŁS / Rafał Oleksiewicz

Damian Żurek zajął w niedzielę trzecie miejsce w wyścigu na 500 metrów w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim, podczas ostatniego dnia rywalizacji w Tomaszowie Mazowieckim.
Polak uzyskał swój najlepszy w tym sezonie wynik 34,89 s. Marek Kania zajął 13. miejsce - 35,31. W grupie B startowała trójka Polaków. Najszybciej z nich pojechał Piotr Michalski (35,92).

W wyścigu na 1000 m Karolina Bosiek była dziesiąta. W grupie B wystąpiły cztery Polki, a najlepszą z nich okazała się Iga Wojtasik.
Rywalizację trzydniowych zawodów w Polsce zakończył bieg masowy kobiet. Magdalena Czyszczoń została sklasyfikowana na 11. pozycji.

Medal Żurka to trzecie polskie podium w Tomaszowie Mazowieckim. W piątek trzecia na 500 m była Andżelika Wójcik, a w sobotę również trzecie miejsce zajęła polska kobieca drużyna w składzie: Natalia Jabrzyk, Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń.

***

Pięciu polskich skoczków przeszło przez kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata.

Polki przegrały z Dunkami 22:32 w "meczu o wszystko".

Tytuły mistrzów kraju wywalczyli m.in. Jakub Słomiński, Jarosław Iwanow, Paweł Brach, Bartłomiej Rośkowicz, Damian Durkacz i Jakub Straszewski.