Ostatnia aktualizacja: 08.01.2024 22:05
W Arabii Saudyjskiej trwa Rajd Dakar, za nami już trzy etapy.
Eryk Goczał
Eryk GoczałFoto: PAP/EPA / Aaron Wishart

Tym razem zwycięstwa nie było, ale jest miejsce na podium na trzecim etapie Rajdu Dakar. Wywalczył je rywalizujący w klasie challenger 19-letni Eryk Goczał, który tym razem był drugi. Wcześniej młody polski kierowca wygrał dwa poprzednie etapy w klasie Challenger, a także był najlepszy w prologu. Trzecie  miejsce na poniedziałkowym etapie o długości 733 kilometrów zajął startujący w tej samej klasie ojciec Eryka - Marek Goczał.

Wśród kierowców samochodów Krzysztof Hołowczyc, który z powodu wczorajszego wypadku stracił szansę na walkę o czołowe lokaty, dojechał do mety na 25 pozycji.

Wśród  motocyklistów  najlepszy z Polaków - Konrad Dąbrowski ukończył etap na 23 miejscu.

Rajd Dakar potrwa do 19-stego stycznia.

03:11 Sportowe podsumowanie dnia - 8 stycznia 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 8 stycznia 2024