Piłkarska ekstraklasa obudziła się z zimowego snu

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2024 22:05
Rozpoczęła się runda wiosenna w piłkarskiej ekstraklasie. W pierwszym meczu 20. kolejki Stal Mielec wygrała z Puszczą Niepołomice 2:1.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: pixabay / domena publiczna

Po 51 dniach przerwy piłkarze ekstraklasy wrócili na ligowe boiska. W pierwszym meczu 20. kolejki rozpoczynającego rundę wiosenną - Stal Mielec wygrała u siebie z Puszczą Niepołomice 2:1.
W 23. minucie po bramce Mateusz Cholewiaka Puszcza objęła prowadzenie 1:0. Na siedem minut przed końcem spotkania gola na 1:1 strzelił Ilya Shkurin, a zwycięską bramkę dla Stali w czwartej minucie doliczonego czasu gry zdobył Piotr Wlazło.
W drugim piątkowym meczu - Ruch Chorzów przegrał z Legią Warszawa 0:1.
W tabeli prowadzi Śląsk Wrocław, druga jest Jagiellonia Białystok, a trzecie miejsce zajmuje Legia Warszawa.

03:12 Sportowe podsumowanie dnia - 9 lutego 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 9 lutego 2024

***

Darek Fiuk

Polka czasem 7,01 wygrała bieg na 60 metrów podczas halowego mitingu lekkoatletycznego - Orlen Copernicus Cup.

Wicemistrzowie Polski w rewanżowym meczu barażowym o ćwierćfinał, przegrali na wyjeździe z tureckim Halbankiem Ankara 0:3 i odpadli z rywalizacji.

W pierwszym meczu turnieju prekwalifikacyjnego rozgrywanego w Sosnowcu Polacy pokonali Estonię 4:0.