Polscy hokeiści od wygranej rozpoczęli walkę o zimowe igrzyska olimpijskie

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 22:05
W pierwszym meczu turnieju prekwalifikacyjnego rozgrywanego w Sosnowcu Polacy pokonali Estonię 4:0.
Selekcjoner reprezentacji Polski w hokeju na lodzie Robert Kalaber
Selekcjoner reprezentacji Polski w hokeju na lodzie Robert KalaberFoto: mat. prasowe/PZHL

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie wygrała z Estonią 4:0. W pierwszym meczu turnieju prekwalifikacyjnego do zimowych igrzysk - Mediolan-Cortina d'Ampezzo 2026.
Pierwszą bramkę dla Polski zdobył dopiero w 28. minucie spotkania - Filip Komorski.
Drużyna trenera Roberta Kalabera poszła za ciosem i cztery minuty później prowadzenie podwyższył Mateusz Michalski, dobijając obroniony strzał Mateusza Zielińskiego.W 42. minucie na mocne uderzenie z niebieskiej linii zdecydował się Oskar Jaśkiewicz, a estońskiego bramkarza zmylił Dominik Paś i było 3:0.
W ostatniej minucie meczu wynik na 4:0 ustalił Jakub Wanacki.
W piątek Polska zagra z Ukrainą, a w niedzielę z Koreą Południową.
Do sierpniowych głównych kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca turnieju w Sosnowcu.

03:50 Sportowe podsumowanie dnia - 8 lutego 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 8 lutego 2024

***

Darek Fiuk

W meczu towarzyskim w Sosnowcu Polacy wygrali z Koreą 6:0.

Polka czasem 7,01 wygrała bieg na 60 metrów podczas halowego mitingu lekkoatletycznego - Orlen Copernicus Cup.

Wicemistrzowie Polski w rewanżowym meczu barażowym o ćwierćfinał, przegrali na wyjeździe z tureckim Halbankiem Ankara 0:3 i odpadli z rywalizacji.