Ligowe przegrane siatkarzy Projektu i ZAKSY

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2024 12:05
Walka o zagwarantowanie sobie miejsca w play-offach trwa w najlepsze.
Siatkówka
SiatkówkaFoto: shutterstock.com/athichoke pim

Wyczerpujący sezon odbija się na siatkarzach grających zarówno w lidze, europejskich pucharach, jak i w reprezentacji.
Widać to po wynikach tak uznanych siatkarskich firm jak Projekt Warszawa czy ZAKSA Kędzierzyn- Koźle.
Warszawianie, którzy są wiceliderem tabeli, przegrali w meczu 28. kolejki PlusLigi 2:3 ze Stalą Nysa, mimo że po dwóch setach prowadzili 2:0.
Natomiast ZAKSA przegrała ze Ślepskiem Suwałki 1:3 wygrywając tylko pierwszego seta wyraźnie do 16-tu, a kolejne trzy przegrała po walce.
Po tej porażce siatkarze ZAKSY zajmują dopiero dziewiąte, nie dające awansu do play-off, miejsce w tabeli.

A w sobotę kolejne spotkania siatkarskiej PlusLigi: o 12:30 Skra Bełchatów zagra z Czarnymi Radom, o 14:45 lider tabeli - Jastrzębski Węgiel zagra z trzecią drużyną Warta Zawiercie. o 17:30 czeka nas mecz AZS-u Olsztyn z Treflem Gdańsk, a o 20:30 Hemarpol Częstochowa zagra z Bogdanką Lublin.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Weekendu.

04:03 SW - 30 marca 2024.mp3 Sportowy weekend - 30 marca 2024

***

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów - wicemistrzowie Polski przegrali u siebie z francuską drużyną 26:30.

Po trzecim miejscu w Pucharze Świata w Kairze Kamil Kasperczak jest coraz bliżej olimpijskiego występu.

Tenisiści stołowy Bogorii awansowali do finału Pucharu Europy, w którym zmierzą się z Dekorglassem.