Nigel Richards mistrzem świata w scrabble

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 12:13
Polscy scrabbliści okazali się "gościnni" i nie uplasowali się w czołówce w mistrzostw świata rozgrywanych w Warszawie.

Nowozelandczyk Nigel Richards wygrał 11. mistrzostw świata w scrabble i w nagrodę otrzymał czek nan najwyższą w historii tej imprezy kwotę - 20 000 dolarów. W finale pokonał Australijczyka Andrew Fishera, w decydującej piątej partii 476 do 333. Richards jako pierwszy zawodnik w historii zdobył tytuł po raz drugi w karierze. Swój pierwszy tytuł wywalczył cztery lata temu w Bombaju. Przed dwoma laty dotarł do finału, w którym uległ Pakornowi Nemitrmansukowi z Tajlandii.

Najlepsze miejsce z polskich zawodników zajął Rafał Dominiczak, który był 55 ale na ich "usprawiedliwienie" można zapisać fakt, że zawody rozgrywano w anglojęzycznej wersji scrabble. Po raz pierwszy mistrzostwa rozegrano w Europie kontynentalnej.

12 października w Warszawie rozpoczynają się mistrzostwa świata w scrabble.

Tomek Burnos i Darek Matyja komentują sportowe wydarzenia tygodnia - losowanie meczów barażowych Euro 2012, występy siatkarzy Jastrzębskiego Węgla i piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce w Lidze Mistrzów.

Tomek Burnos i Darek Matyja komentują sportowe wydarzenia weekendu: ligową kolejkę piłkarską, galę bokserską w Katowicach oraz mistrzostwa Europy w tenisie stołowym i szermiercze mistrzostwa świata.