Śląsk też traci punkty

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2012 05:12
Kolejny czołowy zespół T-Mobile Ekstraklasy rozczarował na inaugurację rundy wiosennej. Śląsk Wrocław tylko zremisował u siebie z Ruchem Chorzów 1:1, mimo że jeszcze do 80. minuty prowadził 1:0.

W sobotnim spotkaniu w zespole Śląska zadebiutowało dwóch zawodników sprowadzonych w trakcie przerwy zimowej, obrońca Patrik Mraz i pomocnik Dalibor Stevanovic. Trener wrocławian Orest Lenczyk nie mógł skorzystać jedynie z pauzującego za żółte kartki Waldemara Soboty. Ruch przyjechał do Wrocławia bez Marka Szyndrowskiego i Marka Zieńczuka.

Początek spotkania okazał się bardzo wyrównanym widowiskiem. Śląsk próbował atakować głównie skrzydłami, a Ruch środkiem boiska, ale zawodnikom obu zespołów brakowało dokładności w wykończeniu akcji. W miarę upływu czasu zaczęła się jednak zaznaczać coraz wyraźniejsza przewaga gospodarzy, a na bramkę strzeżoną przez Michala Peskovica groźnie uderzali m.in. Cristian Omar Diaz i Sebastian Mila.

Na gola kibice musieli jednak czekać do 30. minuty. Po dośrodkowaniu Przemysława Kaźmierczaka z lewej strony boiska piłka trafiła pod nogi Mateusza Cetnarskiego, który strzałem z pięciu metrów zdobył swoją pierwszą bramkę w obecnym sezonie. Po zmianie stron Śląsk nadal dłużej utrzymywał się przy piłce, ale tempo meczu znacznie spadło. Goście nie rezygnowali jednak z ataków, a na efekty swoich starań musieli czekać aż do 78. minuty. Gabor Straka dośrodkował z rzutu wolnego, a zamykający akcję w polu bramkowym Arkadiusz Piech bez kłopotów pokonał Kelemena.

Strata gola sprawiła, że wrocławianie ponownie przyspieszyli. W 82. minucie z ostrego konta na bramkę Ruchu strzelał Diaz, ale Peskovic końcami palców zdołał sparować piłkę. Gospodarze próbowali atakować do ostatnich minut, ale chorzowianie bronili się bardzo umiejętnie i wynik nie uległ zmianie.

Przypomnijmy, że z drużyn marzących o tytule mistrza polski w piątek punkty stracił także poznański Lech. Jak na razie jedynie warszawska Polonia wywalczyła komplet w wyjazdowym spotkaniu z ŁKS-em Łódź. W niedzielę swoje mecze rozegrają Legia i Wisła Kraków.

md

Mistrzem Polski w sezonie 2011/12 zostanie Śląsk Wrocław, a dwóch spadkowiczów wyłoni się z tercetu ŁKS Łódź, Zagłębie Lubin i Cracovia.

Hiszpański napastnik Nacho Novo podpisał z Legią Warszawa półroczny kontrakt, z opcją przedłużenia - poinformowano na oficjalnej stronie klubu.

Lech Poznań niespodziewanie przegrał na własnym stadionie z GKS-em Bełchatów 0:1 (0:0) w spotkaniu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.