Barca i Bayern w półfinale Ligi Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 01:11
FC Barcelona i Bayern Monachium zostały pierwszymi półfinalistami piłkarskiej Ligi Mistrzów. Kolejne dwa zespoły poznamy już w środę.

Nie było niespodzianki w Monachium, gdzie miejscowy Bayern dopełnił formalności i po raz drugi w stosunku 2:0 pokonał marsylski Olympique. Gospodarze objęli prowadzenie już w 14. minucie za sprawą trafienia Ivicy Olica, który wykorzystał fantastyczne podanie Franka Ribery'ego. Wynik meczu w 37 minucie ustalił... Olić, który po raZ drugi pokonał Mandandę. W półfinale monachijczyków czeka jednak nie lada przeprawa, jaką bez wątpienia będzie pojedynek z Realem Madryt, któemu już tylko katastrofa mogłaby przeszkodzić w wyeliminowaniu cypryjskiego APOEL-u.

W drugim wtorkowym meczu FC Barcelona podejmowała na Camp Nou włoski AC Milan. Po bezbramkowym remisie w pierwszym spotkaniu, zdecydowanym faworytem do awansu byli gospodarze. Zgodnie z przewidywaniami już w 11. minucie, za sprawą trafienia z Leo Messiego z rzutu karnego, na prowadzenie wyszli podopieczni Pepa Guardioli. To jednak nie był koniec emocji. Ku zaskoczeniu większości obserwatorów Milan zdołał doprowadzić do wyrównania. W 32. minucie po podaniu Ibrahimovicia, Antonio Nocerino znalazł się sam na sam z Valdesem i płaskim uderzenim w długi róg umieścił piłkę w siatce.

Jednak jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali doprowadzić do wyrówanania. Drugi rzut karny podyktowany za wątpliwy faul Nesty ponownie wykorzystał Leo Messi. Kwestię awansu i wynik spotkania uslalił w 53. minucie Iniesta, który technicznym strzałem z narożnika pola bramkowego nie dał szans Abbiattiemu. W półfinale Barcelona zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Benfica Lizbona - Chelsea Londyn.

md

Pogrom w Monachium, Inter za burtą!

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 01:32
Bayern Monachium i Olympique Marsylia wywalczyły awans do 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Chelsea Londyn i Real Madryt to ostatnie dwa zespoły, które awansowały w środę do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Anglicy wyeliminowali po dogrywce SSC Napoli, a Hiszpanie okazali się lepsi od CSKA Moskwa. W obu przypadkach było 4:1.

Apoel Nikozja przegrał z Realem Madryt 0:3 (0:0) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. W drugim wtorkowym spotkaniu Benfica Lizbona przegrała z Chelsea Londyn 0:1 (0:0). Rewanże 4 kwietnia w Anglii.