Przegląd sportowy dnia

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 15:58
Stoch siódmy w Sapporo, wygrana Prevca.

Kamil Stoch zajął siódme miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Zwyciężył Słoweniec Peter Prevc. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, a trzecie Czech Roman Koudelka. Nieźle spisali się też pozostali Polacy. Piotr Żyła był 16., Jan Ziobro 18., Aleksander Zniszczoł 19. i Maciej Kot 29.
Na trzeciej rundzie swój udział w Australian Open zakończył Jerzy Janowicz. Polski tenisista przegrał w trzech setach z Hiszpanem Feliciano Lopezem 6:7 (6-8), 4:6, 6:7 (3-7). Jedyną reprezentantką Polski w turnieju singlowym, która zagra w drugim tygodniu zawodów jest Agnieszka Radwańska. Krakowianka w sobotę awansowała do 1/8 finału, pokonując rozstawioną z numerem 30. Amerykankę Varvarę Lepchenko 6:0, 7:5.
Drugie miejsce na etapie jazdy indywidualnej na czas w wyścigu Tour de San Luis w Argentynie zajął Michał Kwiatkowski. Włoch Adriano Malori. Dobrze zaprezentował się również Przemysław Niemiec, który był siódmy, ze stratą 34 sekund do zwycięzcy. W klasyfikacji generalnej najwyżej sklasyikowany jest wspomniany Niemiec, który ze stratą wynoszącą niespełna 5 minut zajmuje 11. pozycję. Mistrz świata Kwiatkowski, dla którego jest to pierwszy sprawdzian w sezonie, zajmuje 47. miejsce ze stratą 13.26 min.