Poranny przegląd sportowy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 09:54
Mamy pierwszy medal na Uniwersjadzie. Szczypiorniści przed meczem ze Szwecją.
  • Poranny przegląd sportowy (Czwórka/Audycja nr 1)

Lindsey Vonn ponownie najlepsza. Amerykanka wygrała w szwajcarskim Sankt Moritz supergigant alpejskiego Pucharu Świata. Kolejne miejsca zajęły Autriaczki Austriaczka Anna Fenniger i Nicole Hosp. Dla Vonn było to 64. zwycięstwo w karierze.
Już o godzinie 16:30 w hali Ali Bin Hamad Al Attiyach Arena w Dausze Polska zmierzy się ze Szwecją w meczu 1/8 finału mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Niestety biało-czerwoni przystąpią do tego spotkania osłabieni brakiem jednego z podstawowych rozgrywających Krzysztofa Lijewskiego. Zawodnik Vive Tauronu Kielce zmaga się z kontuzją stopy. Pod znakiem zapytania stoi także występ Piotra Chrapkowskiego, Roberta Orzechowskiego i w mniejszym stopniu Mariusza Jurkiewicza. Z kolei w ekipie rywali może nie pojawić się na boisku prowadzący grę Szwedów i ich największa gwiazda Kim Andersson, który uskarża się na uraz barku.
Bardzo dobre wieści napłynęły z Holandii. Patrycja Maliszewska wywalczyła brązowy medal wielobojowych mistrzostw Europy w short tracku. Pierwsze miejsce zajęła Brytyjka Elise Christie, a drugie Rosjanka Sofia Proswirnowa. Słabiej spisali się nasi panowie. Bartosz Konopko ukończył mistrzostwa na 11., a jego kolega klubowy Szymon Wilczyk na 29. miejscu.

Mamy pierwszy medal na Uniwersjadzie. Srebro dla Polski w sprincie techniką dowolną zdobyła Ewelina Marcisz (AWF Kraków). Zwyciężyła reprezentantka Kazachstanu Anastazja Słonowa. Trzecie miejsce przypadło Rosjance Swietłanie Nikołajewej. Na ćwierćfinałach swój udział w sprintach zakończyły pozostałe nasze reprezentantki. Marcela Marcisz-Niemczycka była 14, Urszula Łętocha 16, a Justyna Mordarska 19. W rywalizacji panów Maciej Staręga zajął czwarte miejsce.

Wygrana szczypiornistów, awans siatkarek.