Przegląd sportowy dnia

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 07:05
Dziewiąte miejsce Luizy Złotkowskiej. Śląsk remisuje z Legią.

Czeszka Martina Sablikova zdobyła w holenderskim Heerenveen tytuł mistrzyni świata w łyżwiarskim wyścigu na dystansie 3000 m. Luiza Złotkowska uplasowała się na dziewiątym miejscu, a Katarzyna Woźniak zajęła 17. pozycję. Sablikova osiągnęła wynik 4.02,17, wyprzedzając w bezpośrednim pojedynku o ponad sekundę srebrną medalistkę, reprezentantkę gospodarzy Ireen Wuest (4.03,46). Brązowy medal zdobyła kolejna Holenderka Marije Joling - 4.05,51.
Śląsk Wrocław zremisował na własnym stadionie 1:1 z Legią Warszawa w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. Bramkę dla gości zdobył Michał Żyro. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu do wyrównania doprowadził Portugalczyk Marco Paixao. Obydwa zespoły kończyły mecz w dziesiątkę po tym jak po dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonych kartkach boisko w drugiej połowie opuścili Tomasz Hołota ze Śląska i Ivica Vrdoljak z Legii. Mecz rewanżowy odbędzie się 5 marca w Warszawie.
Więcej informacji w Przeglądzie sportowym dnia przygotowanym przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego