Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 23:00
Sportowe podsumowanie dnia - 6 sierpnia 2016.
Agnieszka Radwańska
Agnieszka RadwańskaFoto: Wikimedia Commons/Yann Caradec/CC-BY-SA-2.0

Pierwszy dzień i już mamy medal Igrzysk Olimpijskich - brązowy! Rafał Majka zajął trzecie miejsce w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego w Rio de Janeiro. Zwyciężył Belg, Greg Van Avermaet, który na finiszu wyprzedził Duńczyka, Jakoba Fuglsanga.

Agnieszka Radwańska, podobnie jak podczas igrzysk w Londynie, zakończyła udział w turnieju olimpijskim już w pierwszej rundzie. Polska tenisistka przegrała dzisiaj w dwóch setach z Saisai Zheng 4:6, 5:7. Radwańska nie żegna się jeszcze z Brazylią. Wraz z Łukaszem Kubotem stworzy parę gry mieszanej. Losowanie odbędzie się za kilka dni.

Z kolei naszemu deblowi złożonemu z Marcina Matkowskiego i Łukasza Kubota udało się przebrnąć przez I rundę. Polacy pokonali hinduską parę 6:4, 7:6. W nocy kolejne emocje na brazylijskich arenach. Igor Jakubowski zmierzy się z Brytyjczykiem Lawrence’em Okoliem w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju bokserskiego w kategorii do 91 kilogramów.
Więcej informacji w "Przeglądzie sportowym dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.

md

Poranny przegląd sportowy - 5 sierpnia 2016.

Ceremonia otwarcia za nami, znicz zapalił de Lima.

Polacy jechali aktywnie i bardzo skutecznie podczas wyścigu kolarskiego ze startu wspólnego.