Podsumowanie sportowe dnia - 7 sierpnia 2016.
  • Wygrana siatkarzy (Czwórka/Sportowe podsumowanie dnia)
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

Polscy siatkarze od zwycięstwa rozpoczęli udział w turnieju olimpijskim wygrywając z Egiptem 3:0 (25:18, 25:20, 25:17). Polacy grają w grupie B. W tej fazie zmierzą się jeszcze z Iranem (wtorek 9 sierpnia), Argentyną (czwartek 11 sierpnia), Rosją (sobotę 13 sierpnia) i Kubą (poniedziałek 15 sierpnia). Do ćwierćfinału awansują cztery zespoły.

Gorzej spisali się piłkarze ręczni, którzy przegrali 32:34 z Brazylią. Teraz nasz zespół czekają jeszcze cztery mecze grupowe: z Niemcami (wtorek 9 sierpnia), Egiptem (czwartek 11 sierpnia), Szwecją (sobota 13 sierpnia) i Słowenią (poniedziałek 15 sierpnia).

Holenderka Anna van der Breggen została mistrzynią olimpijską w kolarstwie w wyścigu ze startu wspólnego. Katarzyna Niewiadoma zajęła szóste miejsce ze stratą 20 sekund do zwyciężczyni.

Ceremonia otwarcia za nami, znicz zapalił de Lima.

Polacy jechali aktywnie i bardzo skutecznie podczas wyścigu kolarskiego ze startu wspólnego.

Sportowe podsumowanie dnia - 6 sierpnia 2016.