Już 8 medali paraolimpijczyków

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 08:11
Poranny przegląd sportowy - 12 września
  • Kolejne medale paraolimpijczyków (Czwórka/BąŻur)
Michał Derus (z prawej) startuje w Strefie sportu razem z Darkiem Matyją (CzwórkaBąŻur)
Michał Derus (z prawej) startuje w "Strefie sportu" razem z Darkiem Matyją (Czwórka/BąŻur)Foto: Darek Matyja

Podczas igrzysk paraolimpijski w Rio de Janeiro polscy sportowcy zdobyli w niedzielę cztery medale. Najpierw Michał Derus, który był drugi w finale biegu na 100 metrów w kategorii T-47 - zawodników z częściowo amputowaną kończyną górną.  Polak uzyskał czas 10,79  to jego najlepszy rezultat w tym sezonie. Krystyna Siemieniecka wywalczyła srebrny medal w rywalizacji niedowidzących tenisistek stołowych. Kolejne sukcesy Polaków to:  Anna Trener-Wierciak, która zajęła trzecie miejsce w finałowym konkursie skoku w dal (kat. T38). Kilka chwil wcześniej Alicja Fiodorow wywalczyła srebro w biegu na 100 metrów. Na igrzyskach paraolimpijskich w Brazylii Polska ma już osiem medali, w tym jeden złoty - Ewy Durskiej w pchnięciu kulą.

Więcej informacji w Porannym Przeglądzie sportowym przygotowanym przez Norberta Michalaka - posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

Poranny przegląd sportowy - 9 września 2016.

Popołudniowy przegląd sportowy - 9 września 2016.