Karol Jabłoński mistrzem świata w bojerach

Poranny przegląd sportowy - 26 stycznia 2017.
  • Jabłoński mistrzem świata w bojerach (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Karol Jabłoński  podczas wyścigu MŚ 2017
Karol Jabłoński podczas wyścigu MŚ 2017Foto: arch. Karola Jabłońskiego

W Stanach Zjednoczonych zakończyły się bojerowe mistrzostwa Świata. Po raz 11 w karierze najlepszym lodowym żeglarzem globu został Karol Jabłoński. Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych w ostatnich dwóch dniach wyścigi nie odbyły się. Dlatego też zaliczono wyniki z trzech wyścigów rozegranych w poniedziałek - wszystkie wygrał właśnie Jabłonski. Brązowy medal mistrzostw świata wywalczył Michał Burczyński.

W ostatni weekend tytuł mistrza świata w szybownictwie wywalczył Sebastian Kawa. I było to dla niego także 11 złoto w karierze. Po powrocie do kraju szybownik przyznał że choć osiągnął już wiele w sporcie, nie brakuje mu motywacji do dalszych startów.

Znamy już pierwszą finalistkę Australian Open. Amerykanka Venus Williams pokonała w trzech setach swoją rodaczkę Coco Vanderweghe. W drugim półfinale Chorwatka Mirjana Lucić-Baroni zagra z Amerykanką Sereną Williams.
Z ostatniej chwili: Rozstawiona z "dwójką" Serena Williams pokonała chorwacką tenisistkę Mirjanę Lucic-Baroni 6:2, 6:1 w półfinale Australian Open. O rekordowy w Open Erze 23. wielkoszlemowy tytuł w singlu, a siódmy w Melbourne, Amerykanka zagra ze swoją starszą siostrą Venus.

Posłuchajcie dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Popołudniowy przegląd sportowy - 24 stycznia 2017.

Poranny przegląd sportowy - 25 stycznia 2017.