Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 22:22
Sportowe podsumowanie dnia - 28 stycznia 2017.
Piotr Żyła
Piotr ŻyłaFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA 3.0

Polscy skoczkowie najlepsi w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Willingen. Biało-czerwoni w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch o 12,3 punktu wyprzedzili drugich Austriaków. Trzecie miejsce zajęli Niemcy.

Polacy oczywiście prowadzą w klasyfikacji Pucharu Narodów, a ich obecna dyspozycja świetnie rokuje przed Mistrzostwami Świata w Lahti, która już za niespełna miesiąc.

W Melbourne rozegrany został dzisiaj pojedynek sióstr Williams w finale Australian Open. Serena pokonała w dwóch setach starszą o rok Venus i po raz siódmy triumfowała w Australian Open. Było to także już 23. wielkoszlemowe zwycięstwo w karierze Amerykanki. Williams wyprzedziła w tej klasyfikacji Niemkę Steffi Graf, która ma na koncie 22 wygrane turnieje Wielkiego Szlema. Tym samym została samodzielną rekordzistką w Erze Open.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.