Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 22:10
Sportowe podsumowanie dnia - 5 sierpnia 2017.
Piotr Małachowski
Piotr Małachowski Foto: Darek Matyja

Żadnemu z dwóch polskich dyskoboli nie udało zdobyć medalu podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. W konkursie finałowym Piotr Małachowski zajął 5. miejsce, a Robert Urbanek został sklasyfikowany na 7. pozycji. Mistrzem świata został Litwin Andrius Gudżius.

Tymczasem Usain Bolt kończy karierę. Najpierw chce jednak zostać mistrzem świata w biegu na 100 metrów. Dzisiejszy finał zaplanowano na 22:45 polskiego czasu. "Bolt na 100 metrów pożegna się z kibicami zwycięstwem" - zapowiada rekordzista Polski, Marian Woronin.

Zagłębie Lubin pokonało Pogoń Szczecin 3:0 w meczu 4. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. We wcześniejszym spotkaniu Lechia Gdańsk zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1.

Bryan Bouffier wygrał Rajd Rzeszowski, piątą rundę rajdowych samochodwych mistrzostw Europy. Drugie miejsce zajął Kajetan Kajetanowicz. Komu dziękował po zakończeniu rajdu? Odpowiedź i więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Norberta Michalaka.

W przeddzień mistrzostw świata w Londynie Piotr Lisek odwiedził "Strefę spotu".