Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 22:05
Sportowe podsumowanie dnia - 12 listopada 2017.
Robert Kubica
Robert KubicaFoto: Wikipedia/Morio

Według zagranicznych mediów Robert Kubica porozumiał z Williamsem i wkrótce ma podpisać kontrakt. To oznaczałoby wielki powrót Polaka do Formuły 1 po kilku latach przerwy.  W latach 2006-2010 jeździł on w zespołach BMW Sauber, a następnie w Renault, a w 2011 roku uległ poważnemu wypadkowi na trasie rajdu Ronde di Andora.

Polskie szpadzistki wygrały drużynowe zawody Pucharu Świata w Chinach. Polki walczące w składzie: Ewa Nelip, Magdalena Piekarska, Renata Knapik-Miazga i Barbara Rutz wygrały w finale z Koreą Południową 31:21. Wcześnie po kolei zwyciężały z Hongkongiem, Chinami i Rosją.

Jastrzębski Węgiel wywalczył  awans do fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów. W trzeciej, ostatniej rundzie kwalifikacji polski klub okazał się lepszy od Omonii Nikozja, wygrywając 3:0. W pierwszym spotkaniu także było 3:0 dla ekipy z Jastrzębia-Zdroju.
Obok Jastrzębskiego Węgla w rozgrywkach wystąpią także ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów.

W Budapeszcie zakończyły się największe w historii mistrzostwa świata w kickboxingu. Polacy w sumie zdobyli 31 medali w tym 12 złotych co dało im czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Niemal 15 tysięcy uczestników wzięło udział w 29. Biegu Niepodległości. Impreza to jeden z elementów stołecznych obchodów Święta Niepodległości.

Polacy na 4. miejscu w klasyfikacji drużynowej MŚ w Budapeszcie.

W poniedziałek w portugalskim Estoril rozpoczynają się mistrzostwa Europy w grze w padla.