Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 08:11
Poranny przegląd sportowy - 22 listopada 2017.
Cristiano Ronaldo
Cristiano RonaldoFoto: Wiki Commons/CC BY-SA 1.0/Addesolen

W piatej serii spotkań grupowej fazy Ligi Mistrzów w 8 spotkaniach padło w sumie aż 28 goli, z czego w dwóch spotkania aż po 6. Sevilla zremisowała 3:3 z Liverpoolem mimo że do przerwy przegrywała juz 0:3. I to jest przykład na to że grać, niezależnie od wyniku trzeba zawsze do końca. Piłkarze APOELU Nikozja przegrali natomiast aż 0:6 z Realem Madryt.
Dwa gole dla drużyny z Madrytu zdobył Cristiano Ronaldo, który w sumie ma już 113 goli strzelonych w piłkarskiej Lidze Mistrzów - co jest rekordem tych rozgrywek.
Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Leo Messi z 97 trafieniami.

Piotr Zieliński też zdobył gola, a jego Napoli pokonało u siebie Szachtar Donieck 3:0.
W barwach Monaco grał Kamil Glik ale jego drużyna przegrała 1:3 z RB Lipsk i straciła szansę awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Dziś kolejne 8 spotkań Ligi Mistrzów. Polscy kibice z pewnością skupią się na meczu Anderlechtu z Bayernem Monachium, barw którego broni Robert Lewandowski. Ciekawie zapowiadają się też spotkania Juventusu z Barceloną i Atleticko z Roma. Początrek o 20:45.

grupa F
Manchester City - Feyenoord Rotterdam 1:0 (0:0)

grupa H
Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur 1:2 (1:0)
APOEL Nikozja - Real Madryt 0:6 (0:4)

1. Tottenham Hotspur 5 4 1 0 12-4 13 - awans do 1/8 finału
2. Real Madryt 5 3 1 1 14-5 10 - awans do 1/8 finału
3. Borussia Dortmund 5 0 2 3 5-10 2
4. APOEL Nikozja 5 0 2 3 2-14 2

Polskie pięściarki bardzo dobrze radzą sobie w młodzieżowych mistrzostwach świata, które są rozgrywane w Indiach. Z sześciu Polek do dzisiejszych ćwierćfinałów zakwalifikowało się aż 5.
Dziś o strefę medalową powalczą: Daria Puszka, Patrycja Borys, Klaudia Budasz, Natalia Marczykowska i Ewalina Mańka.

W Bydgoszczy trwa zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczem kwalifikacji do mistrzostw świata z Wegrami. Trener Mike Taylor dość nieoczekiwanie powołał do składu rozgrywającego Anwilu Włocławek - Kamila Łączyńskiego, który wraca do kadry po 3 latach przerwy.