12. miejsca saneczkarzy i Natalii Czerwonki

Czwórkowy przegląd olimpijski - 14 lutego 2018.
Medal ZIO 2018
Medal ZIO 2018 Foto: Wikipedia / CC BY-SA 2.0 / korea.net

Kolejny dzień igrzysk olimpijskich i znów nie mamy zbyt wielu powodów do radości.
Najlepiej z naszych zaprezentowała się dziś saneczkowa dwójaka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski oraz panczenistka Natalia Czerwonka zajmując identyczne 12. miejsca.
Czerwonka przyznała, że jest zadowolona ze swojego występu i teraz całą uwagę skupia już na biegu drużynowym. A ten już za 5 dni. Druga z naszych zawodniczek startująca na 1000 metrów - Karolina Bosiek ukończyła rywalizację na 25. miejscu.
Za to w kombinacji norweskiej zobaczyliśmy aż czterechh Polaków. Najlepszy z nich - Paweł Słowiok został sklasyfikowany na 22. pozycji.
Kombinatorzy niespodzianki nie wykombinowali, a nasze biatlonistkki oraz Maryna Gąsienica-Daniel nie miały nawet okazji pokombinować gdyż z powodu zbyt silnego wiatru odwołano zarówno bieg biathlonowy jak i slalom.
Nasza slalomistka przyznała, że takie zmiany terminów zawodow nie są komfortowe dla sportowców.
Wiatr nie przeszkodził natomiast w rozegraniu snowboardowego halaf-pipe'u. Mistrzem olimpijskim został legendarny snowboarder Shaun White, dla któego jest to już trzeci złoty medal olimpijski
Jutro rozpoczyna się rywalizacja z snowboard crossie - jutro w tej samej konkurencji zobaczymy Mateusza Ligockiego.

Poranny Przegląd sportowy - 13 lutego 2018.

Czwórkowy przegląd olimpijski - 13 lutego 2018.