Mecz z Kolumbią o mistrzostwa świata

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 06:00
Reprezentacja Polski w rugby na wózkach zagra dziś z Kolumbią w swoim trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego do sierpniowych mistrzostw świata. Zwycięstwo da nam awans na mistrzostwa.
Reprezentanci Polski
Reprezentanci PolskiFoto: screen / facebook.com/Reprezentacja-Polski-w-Rugby-na-Wózkach

Polacy turniej rozgrywany w szwajcarskim Nottwil rozpoczęli znakomicie. W pierwszym dniu imprezy pokonali Niemców 58:52. Już na początku meczu odskoczyli na 6-punktową przewagę, którą utrzymywali spokojnie przez resztę spotkania.

Drugi mecz "Biało-czerwonych" był, zgodnie z zapowiedziami, o wiele bardziej wyrównany. Szwajcaria zmusiła naszych do kilku strat i prowadziła przez większość czasu gry kilkoma punktami. Na początku ostatniej kwarty gospodarze mieli 3 punkty przewagi i wydawało się, że Polacy nie odrobią strat. Determinacja w obronie i dynamiczne ataki pozwoliły jednak doprowadzić do dogrywki. Niestety dodatkowy czas gry lepiej wykorzystali rywale, którzy wygrali 54:53.

Posłuchajcie co powiedział po tym meczu trener Janusz Kozak - jego wypowiedź w załączonym fragmencie Wiadomości Czwórki.

W piątek Polskę czeka ostatni mecz grupowy w Nottwil. Pojedynek z Kolumbią zadecyduje o naszej obecności w sierpniowych mistrzostwach świata w Australii. Zwycięstwo zapewni awans na ten turniej, ale trzeba pamiętać, że Kolumbia pokazuje się w Szwajcarii z bardzo dobrej strony. Drużyna z Ameryki Południowej wygrała ze Szwajcarią i wysoko ograła Niemców.

Początek spotkania o 12:00. Darmowa transmisja z zawodów dostępna jest na portalu Youtube - na kanale Suisse WCR.