N. Maliszewska tuż za podium w wieloboju

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 18:30
Natalia Maliszewska uplasowała się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy w short tracku, które zakończyły się w holenderskim Dordrechcie. Polka wraca do kraju z wywalczonym w sobotę złotym medalem na dystansie 500 metrów.
  • Natalia Maliszewska po ostatnim wyścigu w mistrzostwach Europy
Natalia Maliszewska (pierwsza od lewej)
Natalia Maliszewska (pierwsza od lewej)Foto: Rafał Oleksiewicz

W sobotę Maliszewska wywalczyła złoty medal na swoim koronnym dystansie 500 metrów. W niedzielę rywalizowała jeszcze w ćwierćfinale wyścigu na 1000 metrów, ale nie udało jej się przejść do kolejnej rundy. Z kolei w Super Finale wieloboju, rozgrywanym na dystansie 3000 metrów, Polka zdobyła punkty do klasyfikacji po tysiącu i dwóch tysiącach metrów, a finiszowała na ósmej pozycji. Dało jej to czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Posłuchajcie obszernej wypowiedzi Natalii w załączonym pliku dźwiękowym.

Pozostali zawodnicy polskiej ekipy startujący indywidualnie uplasowali się na dalekich pozycjach. 21. miejsca zajęli Nikola Mazur i Mateusz Krzemiński, a Rafał Anikiej był 39.

Kolejnymi startami Polaków będą zawody Pucharu Świata w Dreźnie (1-2 lutego) i Turynie (8-9 lutego), a następnie Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 8-10 marca w Sofii.

***

Robert Grzędowski

Natalia Maliszewska mistrzynią Europy!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 22:30
Natalia Maliszewska wygrała rywalizację na dystansie 500 metrów podczas mistrzostw Europy w short tracku.

W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu rozpocznie się pierwszy tegoroczny turniej wielkoszlemowy. W Australian Open 2019 zaprezentuje się siedmioro reprezentantów Polski.