Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 22:15
Sportowe Podsumowanie Dnia - 6 kwietnia 2019.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Robert Grzędowski

Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym w składzie wygrał 2:1 z Milanem Krzysztofa Piątka w meczu 31. kolejki Serie A. Do przerwy to Milan prowadził po golu strzelonym właśnie przez polskiego napastnika, ale w drugiej połowie Juventus pokazał dlaczego jest zdecydowanym liderem rozgrywek. Piłkarze z Turynu mają już 21 punktów przewagi nad drugim w tabeli Napoli i są niemal pewni mistrzowskiego tytułu.

Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund aż 5:0 w meczu na szczycie niemieckiej Bundesligi. Dwa razy do siatki Borussi trafił Robert Lewandowski. Bawarczycy wyprzedzili dortmundczyków w tabeli o jeden punkt i prowadzą.

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali z Azotami Puławy 28:24 w półfinale Pucharu Polski. W finale zagrają z PGE Vive Kielce 11 lub 12 maja w Poznaniu.

Hokeiści Tauronu GKS-u Katowice z brązowymi medalami mistrzostw Polski. Dziś wygrali z TatrySki Podhalem Nowy Targ 2:1 i serię meczów do dwóch zwycięstw zakończyli również 2:1.

Więcek informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Roberta Grzędowskiego.

***

Paweł Kidoń odwiedził Czwórkę, dał próbkę umiejętniści i w poniedziałkowej "Strefie sportu" opowiadał trochę o sobie.

Kamil Majchrzak wyruszył do Azji, by wykonać kolejny krok w stronę pierwszej "setki" rankingu ATP. Tydzień temu piotrkowianin wygrał swój pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger we francuskim Saint Brieuc.

CrossFit to zajęcie idealne dla... osób z niepełnosprawnościami. Potwierdzili to uczestnicy turnieju Avalon Extreme Workout Battle w Warszawie.