Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 17:01
Na początek bardzo ważny mecz z Wenezuelą.
Koszykówka
Koszykówka Foto: Darek Matyja

Na Węgrzech trwają mistrzostwa Europy w koszykówce 3x3, aw sobotę w Chinach rozpoczną się mistrzostwa świata w tradycyjnej odmianie koszykówki 5x5.

Polscy koszykarze mają za sobą ostatni trening przed inauguracyjnym meczem mistrzostw świata w Chinach. W sobotę w Pekinie zmierzą się z Wenezuelczykami. Spotkanie rozpocznie się o 10:00 czasu polskiego. Reprezentacja Polski wystąpi w mistrzostwach świata po 52 latach przerwy. W I fazie grupowej nasz zespół czekają jeszcze spotkania z drużynami Chin (2 września) oraz Wybrzeża Kości Słoniowej (4 września).

Wioślarska dwójka podwójna mężczyzn w składzie: Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup - zajęła 2. miejsce w swoim wyścigu półfinałowym podczas mistrzostw świata w Linz-Ottensheim. Oprócz awansu do finału, Polacy zapewnili sobie kwalifikację olimpijską na igrzyska w Tokio. Wyścig półfinałowy wygrali Chińczycy, którzy wyprzedzili "Biało-czerwonych" o 1,5 sekundy.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Popołudniowego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Świątek i Linette odpadły w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju w Nowym Jorku. Do trzeciej rundy dotarł natomiast niespodziewanie Kamil Majchrzak.

Polskie siatkarki wygrały w ME z Włoszkami 3:2, Legia przegrała z Glasgow Rangers 0:1 i straciła szansę na grę w Lidze Europy.

W Debreczynie mistrzostwa Europy z udziałem Polek i Polaków oraz Liga Narodów U23.