Adrian Meronk wygrał turniej w Portugalii

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 08:00
To największy sukces polskiego golfa w historii. Adrian Meronk wygrał turniej Open de Portugal zaliczany do Challenge Tour.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay / domena publiczna

Polak był już w tym sezonie blisko czołówki w dwóch turniejach. Szwajcarski Rolex Trophy ukończył na jedenastej, a Euram Bank Open w Austrii na ósmej pozycji.

Swój pierwszy turniej tej rangi Adrian wygrał dzięki znakomitej grze ostatniego dnia zawodów. Czwartą rundę Open de Portugal Polak pokonał z wynikiem -6, a w ostatecznej kwalifikacji zakończył turniej z dwoma uderzeniami mniej niż drugi Hiszpan Sebastian Garcia Rodriguez (dokładnie 15 poniżej par).

Posłuchajcie, co Adrian powiedział w rozmowie z Czwórką po zakończeniu turnieju Open de Portugal.

Dzięki wygranej w Portugalii nasz golfista awansuje o około 100 miejsc w światowym rankingu i będzie zajmował pozycję w okolicy miejsca 300. To oznacza, że będzie blisko pozycji dającej awans na igrzyska w Tokio, ale kwalifikacje olimpijskie będą ustalone dopiero na podstawie rankingu w czerwcu przyszłego roku. Czasu na zapewnienie sobie awansu lub spadek w rankingu jest więc jeszcze dużo.

Zwycięstwo Adriana Meronka było głównym tematem poniedziałkowego Porannego Przeglądu Sportowego. Poza tym w audycji było o Lidze Mistrzów szczypiornistów, koszykarskim bohaterze oraz o występach polskich siatkarzy. Posłuchajcie dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego.

***

Aktywna sobota na błoniach stadionu PGE Narodowy.

To była walka do ostatniej drzazgi. Losy tytułu podczas XVI Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w sportowym cięciu i rąbaniu drewna rozstrzygnęła dopiero ostatnia z sześciu konkurencji. Wygrał Michał Dubicki.

Reprezentacja Polski w siatkówce pokonała reprezentację Holandii 3:0 (25:19, 25:18, 25:19) w swoim drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy.