To był weekend z akademickim unihokejem

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 16:30
Na hali Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie rozegrany został Akademicki Puchar Polski w Unihokeju. W zawodach wzięło udział 17 zespołów z uczelni rozsianych po całej Polsce.
Unihokej
UnihokejFoto: Robert Grzędowski

Akademicki Puchar Polski to zawody nietypowe. Od rozgrywek ligowych w unihokeju różnią się kilkoma elementami. Po pierwsze - grają tu zespoły mieszane, czteroosobowe zamiast sześcioosobowych. Po drugie - mecze są krótsze i rozgrywane na mniejszym boisku. Wszystko to ułatwia stworzenie drużyn reprezentujących poszczególne uczelnie.

W roku 2019 na Akademicki Puchar Polski przyjechało takich zespołów 17. Reprezentowały miejscowości z niemal całego kraju, uczelnie rozsiane od morza do Tatr. Najlepsza okazała się ta z Nowego Targu, a więc Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa. W finale wygrała z Politechniką Rzeszowską.

Posłuchajcie, co o zawodach powiedziała Czwórce zawodniczka AWF-u Gorzów Wielkopolski, a także reprezentantka Polski, Agata Arendarczyk. Jej wypowiedź w załączonym fragmencie Wiadomości Czwórki.

***

101. rocznicę odzyskania niepodległości można będzie świętować w stolicy m.in. biegając, boksując lub grając w koszykówkę.

Na obiektach warszawskiego AWF-u trwają sportowe igrzyska studentów pierwszego roku. Varsoviada odbywa się po raz 56.

Osiem medali wywalczyli już na paralekkoatletycznych mistrzostwach świata reprezentanci Polski.