Przełamanie Jastrzębskiego Węgla

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 07:45
W siatkarskiej PlusLidze trwa piąta kolejka spotkań. W jedynym piątkowym meczu Jastrzębski Węgiel wygrał ze Ślepskiem Malow Suwałki 3:0.
Siatkówka - zdjecie ilustracyjne
Siatkówka - zdjecie ilustracyjneFoto: Robert Grzędowski

Dla siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju to ważne zwycięstwo, bo nastąpiło po dwóch kolejnych meczach przegranych u siebie 0:3. W trzeciej kolejce byo to sporkanie z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a w kolejce czwartej - z PROJEKTEM Warszawa. Drużynie chcącej walczyć o medale takie dwie porażki z innymi faworytami sezonu mogły podciąć skrzydła. Jastrzębianom zależało więc bardzo na zwycięstwie ze Ślepskiem.

Swoją szansę gracze Jastrzębskiego Węgla wykorzystali i wygrali 3:0 mimo wyrównanej walki w kilku fragmentach spotkania. Poszczególne sety zakończyły się wynikami 25:21, 25:22 i 25:22. Najwięcej punktów uzbierali w zwycięskim zespole przyjmujący Tomasz Fornal - 15, oraz środkowy Jurij Gladyr - 12. W zespole gości najlepiej radził sobie przyjmujący Jakub Rohnka, ale jego 14 "oczek" nie pomogło drużynie wygrać choćby seta.

Posłuchajcie, co powiedział po meczu Jastrzębskiego Węgla Paweł Rusek. Jego wypowiedź w załączonym fragmencie Wiadomości Czwórki.

W sobotnich meczach piątej kolejki prowadzący w tabeli Projekt Warszawa zagra na wyjeździe z Aluronem Virtu CMC Zawiercie, GKS Katowice podejmie Cuprum Lubin, a PGE Skra Bełchatów zmierzy się MKS-em Będzin.