Dreszczowiec w Zawierciu zwycięski dla PROJEKTU

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 17:15
PROJEKT Warszawa wygrał na wyjeździe z Aluronem Virtu CMC Zawiercie w meczu piątej kolejki siatkarskiej PlusLigi. Emocjonujące spotkanie zakończyło się po tie-breaku.
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

Stołeczny PROJEKT przyjechał do Zawiercia jako zespół niepokonany w pierwszych czterech meczach sezonu. Siatkarze z Zawiercia również mogli być zadowoleni z początku rozgrywek - z 11 punktami na koncie byli trzecią drużyną tabeli.

Hitowe starcie piątej kolejki było pełne zwrotów akcji, a dyspozycja zespołów w poszczególnych setach była bardzo zmienna. Pierwszego wygrali goście 25:20. W drugim lepsi byli gospodarze i wygrali 25:19. W partii trzeciej powtórzył się wynik z seta otwierającego mecz, a w czwartej odsłonie gry zawiercianie wygrali aż 25:15. Wyrównany tie-break zakończył się po grze na przewagi. Siatkarze z Warszawy wygrali go 18:16 po dwóch punktowych blokach w ostatnich akcjach meczu.

PROJEKT pozostaje więc niepokonany w rozgrywkach i jest liderem tabeli PlusLigi.

***

W siatkarskiej PlusLidze trwa piąta kolejka spotkań. W jedynym piątkowym meczu Jastrzębski Węgiel wygrał ze Ślepskiem Malow Suwałki 3:0.

Sportowe Podsumowanie Dnia - 16 listopada 2019.