Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 22:05
Karl Geiger wygrał konkurs skoków narciarskich w Lahti.
Piotr Żyła
Piotr ŻyłaFoto: Wikimedia Commons / Ailura, CC BY-SA 3.0

To był historyczny, tysięczny indywidualny konkurs skoków narciarskich zaliczany do Pucharu Świata. W historii, jako zwycięzca z Lahti, zapisze się Niemiec Karl Geiger. Podium uzupełnili Austriacy - Stefan Kraft i Michael Hayboeck. Szóste miejsce zajął najlepszy z Polaków - Piotr Żyła. Pozostali nasi skoczkowie, którzy wystąpili w drugiej serii nie zmieścili się w pierwszej dziesiątce. Dawid Kubacki był 11., a Kamil Stoch - 12.
Także poprzednie dwa dni rywalizacji w Lahti nie były zbyt udane dla Polaków. Nie było ich na podium także w piątek i w sobotę.

Mateusz Rudyk zajął 4. miejsce w sprincie podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym na welodromie w Berlinie. Polak - brązowy medalista imprezy tej rangi sprzed roku - w decydującej rywalizacji przegrał z Malezyjczykiem Azizulhasnim Awangiem (0-2). "Biało-Czerwoni" zakończyli mistrzostwa z jednym medalem w dorobku - brązem Darii Pikulik w omnium (wieloboju).

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Nie udało się obronić brązowego medalu z poprzednich mistrzostw świata - skończyło się 4. miejscu.

Zawody European Judo Open w Warszawie reprezentacja Polski zakończyła z dziewięcioma medalami na koncie.

Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce przeszły do historii.