Uczestnicy mundialu 2010: Honduras (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2010 10:58
Największą gwiazdą drużyny jest bez wątpienia napastnik David Suazo

Po dwudziestu ośmiu latach oczekiwania piłkarska reprezentacja Hondurasu po raz drugi w historii awansowała do finałów mistrzostw świata. W swoim debiutanckim starcie w 1982 roku w Hiszpanii drużyna prowadzona przez Jose de la Paza Herrerę po porażce z Jugosławią i remisach z gospodarzami i Irlandią Północną zajęła ostatnie miejsce w grupie. Czy tym razem uda im się awansować do drugiej rundy turnieju?

W eliminacjach do afrykańskiego mundialu Honduras zaprezentował się bardzo dobrze. Podopieczni trenera Reinaldo Ruedy zajęli trzecie miejsce w grupie ustępując tylko faworyzowanym ekipom USA i Meksyku. Co ciekawe jednym z czołowych strzelców reprezentacji Hondurasu w tych kwalifikacjach był były napastnik GKS Bełchatów Carlos Costly, który nie wystąpi jednak w turnieju finałowym z powodu kontuzji.

O sile zespołu podczas afrykańskiego turnieju decydować będą zawodnicy występujący na co dzień w Europie. Liderem zespołu powinien być pomocnik angielskiego Tottenhamu Hotspur Wilson Palacios, którego w drugiej linii wspierać będą Edgard Alvarez z włoskiego Bari i Julio Cesar de Leon z Torino. Największą gwiazdą drużyny będzie bez wątpienia napastnik David Suazo. To właśnie na zawodniku Genui spoczywać będzie największa odpowiedzialność za wynik zespołu.

>

Trenerem zespołu od 2007 roku jest Kolumbijczyk Reynaldo Rueda. Rueda to kolejny przykład potwierdzający tezę, że wybitny trener nie musiał być w przeszłości wybitnym piłkarzem. Największe sukcesy odnosił w pracy z drużynami młodzieżowymi Kolumbii. W 2003 roku z reprezentacją U-20 zajął trzecie miejsce na mistrzostwach świata, a z drużyną U-17 uplasował się na czwartym miejscu. Krótko prowadził pierwszą reprezentację Kolumbii, z którą jednak nie wywalczył awansu do niemieckiego mundialu.