Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 08:01
Poranny przegląd sportowy - 4 września 2020.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: Shutterstock.com/Fabrizio Andrea Bertani

Na kortach w Nowym Jorku zaprezentują się dziś dwie Polki: Magda Linette i Iga Świątek. Linette zagra w trzeciej rundzie gry pojedynczej z Estonką Anett Kontaveit i stawką tego meczu, który powinien się rozpocząć po 21:00, będzie awans do 1/8 finału US Open. Swój mecz drugiej rundy z Amerykanka Sachią Vickery dokończy też Iga Świątek. To spotkanie rozpoczęło się już... wczoraj wieczorem czasu polskiego, ale przerwał je deszcz. Polka przegrała niestety pierwszego seta 6:7 nie wykorzystując m.in. trzech meczboli oraz prowadzenia 5:0 w tie breaku. Mecz przerwano przy stanie 30:0 dla Igi w pierwszym gemie drugiego seta. Świątek powinna wyjść na kort po godzinie 18:00.
Świątek i Linette to jedyne nasze reprezentantki w US Open. Wcześniej odpadli bowiem: Katarzyna Kawa, Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

Kamil Majchrzak i Katarzyna Kawa pożegnali się z Nowym Jorkiem po pierwszej rundzie.

Polska tenisistka po trzysetowym meczu pokonała reprezentantką Czarnogóry Danką Kovinić.

Popołudniowy przegląd sportowy - 3 września 2020.