Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 16:30
19-letnia Polka wygrała w dwóch setach z Kanadyjką Eugenie Bouchard.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: Darek Matyja

Iga Świątek awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. 19-etnia Polka wygrała dziś w dwóch setach 6:3, 6:2 z Eugenie Bouchard.
I pomyśleć, że kilka lat temu Iga mówiła, że chce grać tak jak Kanadyjka... Teraz ma już inne cele, a jednym z nich jest awans do ćwierćfinału (a może i dalej) wielkoszlemowego turnieju w Paryżu.
Kolejną rywalką Igi będzie Rumunka Simona Halep.

Posłuchajcie co Iga powiedziała przed meczem z Simona Halep,

Iga Świątek wygrała tez w piątek swój mecz deblowy w parze z Nicole Melichar i awansowała do 1/8 finału. Polka i Amerykanka wygrały pierwszego seta 6:3, po którym rywalki - Niemka Laura Siegemund i Rosjanka Wiera Zwonariowa skreczowały. Następnymi przeciwniczkami polsko-amerykańskiego duetu będą Czeszka Kveta Peschke i Holenderka Demi Schuurs.

Więcej o sporcie w dźwiękowej wersji Przeglądu autorstwa Mateusza Fusiarza.