Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 14:00
Krzysztof Ratajski nie zagra w półfinale mistrzostw świata w darta.
Dart
DartFoto: pixabay / domena publiczna

Krzysztof Ratajski awansował do ćwierćfinału najważniejszej darterskiej imprezy roku po emocjonującym meczu z Niemcem Gabrielem Clemensem. Końcówka tego spotkania była wręcz dramatyczna, a ostatnie rzuty zapewniły huśtawkę emocji zawodnikom i kibicom. Przy remisie 3:3 w setach (mecz do czterech wygranych) i 2:2 w legach (każdy set do trzech legów) obaj doszli do momentu, w którym mogli zakończyć partię trafiając podwójną "jedynkę". Po kilku podejściach pierwszy zrobił to Ratajski.

W ćwierćfinale w Nowy Rok - i swoje 44. urodziny - reprezentant Polski grał z Anglikiem Stevenem Buntingiem.

Posłuchajcie, co Krzysztof powiedział o meczu z Gabrielem Clemensem i nadchodzącym półfinale. Jego wypowiedź znajdziecie w załączonym pliku dźwiękowym.

Z ostatniej chwili:

Krzysztof Ratajski jednak przegrał w ćwierćfinale MŚ w darcie choć walczył do konca, mimo ze w początkowej fazie meczu przegrywał juz 0:3 w seetach. Do dalszej fazy turnieju awansował jednak Anglik Stephen Bunting, który pokonał Ratajskiego 5:3.

***

Krzysztof Ratajski awansował do ćwierćfinału mistrzostw świata w darta.

Słoweniec Anze Lanisek wygrał kwalifikacje do noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen.