Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 12 czerwca 2021.
EURO 2020
EURO 2020Foto: Shutterstock.com/LCV

Piłkarski świat wstrzymał dziś oddech. Pomocnik reprezentacji Danii Christian Eriksen stracił przytomność podczas meczu z Finlandią na Euro 2020. Służby medyczne musiały reanimować go na murawie boiska, a spotkanie przerwano. Na szczęście kilkanaście minut nerwowego oczekiwania zakończyło się dobrą informacją - Eriksen żyje i został przewieziony do szpitala. Po dwóch godzinach mecz wznowiono - na prośbę obu zespołów - i wygrali go Finowie 1:0.

Czeszka Barbora Krejcikova wygrała w Paryżu finał singla kobiet podczas wielkoszlemowego French Open. Pokonała Rosjankę Anastazję Pawluczenkową w trzech setach.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Polacy przegrali pierwszy mecz na EURO ze Słowacją. Teraz czekają ich jeszcze dwa mecze grupowe z Hiszpanią i Szwecją. Mistrzów Europy poznamy 11 lipca po finale na Wembley w Londynie.

Zwycięstwo Włochów z Turcją, występ Andrei Bocellego podczas ceremonii otwarcia, debiut Finlandii i zbliżający się mecz Polska-Słowacja były tematami Piłkarskiego lunchu.

Bartłomiej Adamus znalazł się na liście sztangistów zakwalifikowanych na igrzyska w Tokio.