Anglia zagra z Włochami w finale EURO

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 23:35
Pechowy mecz walecznych Duńczyków, którzy żegnają się z EURO po przegranej po dogrywce z Anglią 1:2.
Stadion Wembley
Stadion Wembley Foto: Erik Nuenighoff/Shutterstock.com

Najpierw był piękny gol z rzutu wolnego Mikkela Damsgaarda i Dania prowadziła w półfinałowym meczu na Wembley z Anglią. Radość Duńczyków trwała jednak tylko 9 minut bo w 39. minucie piłkę do własnej bramki wpakował po solnym dośrodkowaniu Anglików z prawej strony Simon Kjaer. Wynik 1:1 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Jakby pecha było mało to w dogrywce w 104. minucie sędzia podyktował w dość kontrowersyjnych okolicznościach rzut karny dla Anglików. Kasper Schmeichel odbił strzał Harry'ego Kane'a, ale wobec dobitki tego samego piłkarz był już bezradny. tak więc Anglia po wygranej 2:1 awansowała do finału, w którym 11 lipca - także na Wembley 0- zagra z Włochami.

***

Reprezentacja Włoch pokonała po rzutach karnych Hiszpanię w półfinale mistrzostw Europy.

Hubert Hurkacz w trzech setach ograł legendę światowego tenisa Rogera Federera.

Najszybsza w tym sezonie polska biegaczka na 400 metrów - Natalia Kaczmarek, w Tokio najbardziej będzie się stresować sztafetą i... pchnięciem kulą... mężczyzn.