Superpuchar dla Rakowa

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 07:00
Raków Częstochowa wygrał z Legią Warszawa po rzutach karnych i zdobył Superpuchar Polski.
Walka w meczu Legii z Rakowem
Walka w meczu Legii z RakowemFoto: Mateusz Kostrzewa / legia.com

Mecz o Superpuchar tradycyjnie zakończył stary i otworzył nowy sezon piłkarski w kraju. Zmierzyli się w tym spotkaniu mistrzowie Polski, czyli Legia Warszawa i zdobywcy Pucharu Polski, czyli Raków Częstochowa.

Wyrównane 90 minut meczu przyniosło remis 1:1, choć Legia uratowała ten wynik już w doliczonym czasie gry. Wcześniej nieco lepiej grał Raków, który prowadził 1:0 po trafieniu Frana Tudora z 10. minuty spotkania. Mógł też prowadzić 2:0, ale po analizie VAR sędzie nie uznał gola Iviego Lopeza, strzelonego po wcześniejszym faulu.

Wyrównał bohater ostatnich dni w Legii, Mehit Emreli, a dogrywki nie rozgrywano. Od razu po zakończeniu spotkania piłkarze rozpoczęli serię rzutów karnych. W tych lepszy Raków i to zespół z Częstochowy otwiera sezon z trofeum na koncie. Legia za to przegrała już ósmy mecz o Superpuchar z rzędu.

***

Robet Grzędowski

W finale Polskiej Futbol Ligi bydgoszczanie ograli Tychy Falcons.

Reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn wystąpią w meczach o siódme miejsca podczas mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej.

Sportowe podsumowanie dnia - 17 lipca 2021.