Srebro kajakowej dwójki: Naja i Puławska

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 07:45
Trzeci medal polskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.
Karolina Naja i Anna Puławska
Karolina Naja i Anna PuławskaFoto: PAP / Leszek Szymański

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły wicemistrzostwo olimpijskie w kajakowej konkurencji dwójek na 500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polki w swym półfinale dopłynęły na czwartym miejscu, ale w finale dały się wyprzedzić tylko Nowozelandkom Lisa Carrington, Caitlin Regal i zakończyły rywalizacje na drugim miejscu.
Dla Nai to trzeci medal olimpijski karierze. Wcześniej dwukrotnie sięgała po brąz razem z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) także w konkurencji dwójek na 500 m. Puławska z kolei debiutuje na igrzyskach.
Naja i Puławska razem z Heleną Wiśniewską i Justyną Iskrzycką wystąpią jeszcze w Tokio w czwórce na 500 m.
To trzeci medal polskich sportowców w Tokio.

Bardzo mało do podium zabrakło Marcie Walczykiewicz, która zajęła czwarte miejsce w konkurencji K1 na 200 metrów. Do podium zabrakło jej niespełna 0,3 sekundy.

Siódme miejsce w olimpijskim finale zajęli kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak w wyścigu na 1000 metrów.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.
​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

Tadeusz Michalik przegrał w półfinale z Rosjaninem Jewłojewem i we wtorek powalczy o brąz.

Walczykiewicz, Naja i Puławska, Głazunow i Barniak awansowali do półfinałów.

Andrejczyk awansowała do finału oszczepu. W półfinałach zobaczymy Kaczmarek, Rozmysa i Lewandowskiego.