Hurkacz w III rundzie w Cincinnati, Świątek przegrała z Jabeur

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 08:01
Hurkacz pokonał byłego lidera światowego rankingu Andy'ego Murraya w dwóch setach. Świątek nie dała rady Jabeur.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: Bryan Pollard/Shutterstock.com

Hubert Hurkacz wygrał 7:6, 6:3 z byłym liderem światowego rankingu Szkotem Andy Murrayem w drugiej rundzie tenisowego turnieju w Cincinnati.
W pierwszym secie obaj tenisiści przełamali podania rywali po razie i o zwycięstwie decydował tie-break, w którym Hurkacz wygrał do 4.
W drugiej partii tie-break nie był już potrzebny i Polak wygrał 6:3.
Wcześniej w tym turnieju Hurkacz pokonał zawsze groźnego Hiszpana Alejandro Davidovicha Fokinę, a o ćwierćfinał zagra z jego rodakiem Pablo Carreno Bustą.
W grze podwójnej Hurkacz i Włoch Jannik Sinner awansowali też do 1/8 debla wygrywając z Brytyjczykami Danielem Evansem i Nealem Skupskim 6:3, 3:6, 10-3.

Nieudanie turniej w Cincinnati rozpoczęła natomiast Iga Świątek, która przegrała z Tunezyjką Ons Jabeur 3:6, 3:6 w drugiej rundzie. W pierwszej rundzie Iga miała wolny los.
W 1/8 debla Świątek i Bethanie Mattek-Sands wygrały z Chorwatką Dariją Jurak i Słowenką Andreją Klepač 4:6, 6:1, 10-3.

Więcej informacji sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Dwa trzysetowe mecze naszych tenisistów w pierwszej rundzie turnieju tenisowego w Cincinnati.

Skończyła się "era" Zbigniewa Bońka z PZPN, zaczyna się nowy rozdział...

Pierwszy dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata do lat 20 i pierwszy medal reprezentantów Polski.