Sportowe podsumowanie dnia - 17 października 2021.
  • Sportowe podsumowanie dnia - 17 października 2021
Kibice Lecha Poznań
Kibice Lecha PoznańFoto: Darek Matyja

W piłkarskiej ekstraklasie w niedzielę rozegrano ligowy klasyk określany czasami mianem "Derby Polski" czyli mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań.
W pierwszej połowie spotkanie rozgrywane było w niezłym tempie, było kilka dobrych okazji do strzelenia gola, były słupki i poprzeczki... ale skończyło się bezbramkowym remisem.
W drugiej połowie w końcu coś wpadło... jednak to nie Legia, a Lech cieszył się z prowadzenia 1:0 po strzale Mikaela Isaka w 54. minucie.
Więcej goli już kibice przy Łazienkowskiej tego dnia nie zobaczyli.
Tak więc Legia przegrała na własnym stadionie 0:1 z Lechem.
Poznaniacy po zwycięstwie w stolicy został liderem tabeli, wyprzedzając Lechię Gdańsk o 2 punkty. Legia wciąż 15., ale z dwoma meczami zaległymi

W pozostałych dzisiejszych meczach ekstraklasy Cracovia wygrała 2:0 z Wartą Poznań oraz Wisła Płock pokonała 1:0 z Pogonią Szczecin.

W poniedziałek dwa mecze zamykające 11. kolejkę ekstraklasy: Stal Mielec zagra z Zagłębiem Lubin, a Jagiellonia Białystok z Radomiakiem.

Więcej informacji sportowych, m.in. z walki o medale w drużynowych mistrzostwach świata na żużlu, znajdziecie w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

W niedzielę o 17:30 Legia warszawa zagra w ekstraklasie z Lechem Poznań.

Czołowa polska tenisistka wróciła na kort i wystartowała w turniejach w Portugalii.

Trzy medale i kilka miejsc w czołowej dziesiątce, to dorobek reprezentacji Polski w ME w snookerze. O tej imprezie i swoich występach opowiada Daniel Holoyda.