Iga znalazła sposób na Kalininę

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 22:12
Trzy sety potrzebowała Iga Świątek aby pokonać w drugiej rundzie Indian Wells Ukrainkę Anhelinę Kalininę.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Tennis Channel

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy tenisowego turnieju Indian Wells. Polka jednak musiała się trochę namęczyć, bo pierwszego seta dość nieoczekiwanie przegrała z Ukrainką Anheliną Kalininą 5:7... Na początku drugiej Iga partii też przez jakiś czas nie mogła znaleźć sposobu na Ukrainkę, ale jak już znalazła to obraz meczu zmienił się o 180 stopni.  Drugiego seta nasza tenisistka wygrała 6:0. Trzeci set był niemal bliźniaczo podobny do drugiej partii i zakończył się wygraną Polki 6:1. Iga jako rozstawiona z trójka w pierwszej rundzie miała wolny los i turniej rozpoczęła właśnie od meczu z Kalininą.
W III rundzie rywalką Igi Świątek będzie Dunka Clara Tauson.

W drugiej rundzie turnieju jest też Magdalena Fręch, która wygrała swój pierwszy mecz w głównej drabince. Niestety w pierwszej rundzie odpadła tzrecia z polskich tenisistek Magda Linette.

W męskim turnieju jest dwóch Polaków: Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Hurkacz - rozstawiony z "11" zacznie rozpocznie rywalizację od drugiej rundy. Natomiast Majchrzak w pierwszej rundzie wygrał 6:1 i 7:5 ze Słoweńcem Aljazem Bedene. Następnym rywalem Majchrzaka będzie Amerykanin Taylor Fritz.