Polscy paraolimpijczycy bez medalu w zimowych igrzyskach

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2022 12:01
W Pekinie zakończyły się zimowe igrzyska paraolimpijskie, w których nasi reprezentanci nie zdołali stanąć ani razu na podium.
Iweta Faron
Iweta FaronFoto: Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski

Reprezentantom Polski nie udało się wywalczyć ani jednego medalu w zakończonych w niedzielę zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Pekinie.

Ostatniego dnia rywalizacji najwyższe miejsce z naszych parasportowców zajęli Iweta Faron i Witold Skupień w narciarskiej sztafecie mieszanej, którzy dobiegli do mety na szóstej pozycji.
Klasyfikację medalową wygrali Chińczycy - 61 medali, w tym 18 złotych. Na drugim miejscu paraolimpijczycy z Ukrainy, którzy zdobyli 29 krążków, w 11 tytułów mistrzowskich.
Sportowców z Rosji i Białorusi, ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainę nie dopuszczono do startu w igrzyskach.

Więcej informacji z innych sportowych aren znajdziecie w dźwiękowej wersji Sportowego weekendu.

***

Trzy sety potrzebowała Iga Świątek aby pokonać w drugiej rundzie Indian Wells Ukrainkę Anhelinę Kalininę.

Norweg Marius Lindvik ucieszył miejscową publiczność i został w Vikersund mistrzem świata w lotach narciarskich. Najlepszy z Polaków był 11. Jakub Wolny.

25. kolejka piłkarskiej ekstraklasy - Lech i Raków przed szansą awansu na pozycję lidera.