Dwa polskie kluby w półfinale Ligi Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 08:00
Poranny przegląd sportowy - 17 marca 2022.
Siatkówka
SiatkówkaFoto: Darek Matyja

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z włoskim Cucine Lube Civitanova 3:2 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Taki wynik oznacza, że jastrzębianie wyeliminowali mocny włoski zespół i awansowali do półfinału rozgrywek. Zmierzą się w nim z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która awans do najlepszej czwórki miała zapewniony już wcześniej. Dwumecz z rosyjskim zespołem wygrała walkowerem.

Polski półfinał oznacza, że już na pewno jeden zespół z Plusligi zamelduje się w finale Champions League. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie to ZAKSA została najlepszą drużyną Europy.

Nocne mecze Indian Wells przyniosły polskim kibicom mieszane uczucia. Hubert Hurkacz grał jako pierwszy i przegrał z Andriejem Rublowem w dwóch setach w 1/8 finału turnieju singlistów. Iga Świątek przeszła za to jak burza przez ćwierćfinał zawodów pań. Pokonała w dwóch setach - 6:1, 6:0 - Amerykankę Madison Keys. Awans do półfinału Indian Wells pozwoli Idze na zajęcie drugiego miejsca w rankingu WTA.

Szczegóły i więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego przeglądu sportowego.