Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 22:01
Piłkarska ekstraklasa zakończyła rozgrywki.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: pixabay.com/domena publiczna

34. kolejką zakończyła rozgrywki ekstraklasa i wyjaśniła się sprawa, która drużyna została wicemistrzem kraju oraz kto akończył rywalizację na trzecim miejscu.
Raków Częstochowa wygrał z Lechią Gdańsk 3:0 i zapewnił sobie wicemistrzostwo. Pogoń Szczecin, która zajęła trzecie miejsce, zremisowała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 2:2

Już tydzień temu mistrzowski tytuł zapewnił sobie Lech Poznań. Nowy mistrz na zakończenie udanego sezonu pokonał przed własną publicznością Zagłębie Lubin 2:1.
Lechia Gdańsk zajęła czwarte miejsce, premiowane możliwością gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.
Do 1. ligi spadają krakowska Wisła, Górnik Łęczna i Bruk-Bet Teramalica Nieciecza.

Królem strzelców został pomocnik Rakowa Częstochowa Hiszpan Ivi López z 20 golami.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Aleksandra Rudzińska wygrała zawody Pucharu Świata w Salt Lake City. Podium uzupełniły siostry Kałuckie.

Ostatni trening przed mistrzostwami Europy już za nimi, w sobotę wieczorem nasi pięściarze wyruszyli do Armenii - nastroje bojowe.

W niedzielę wyścigi decydujące o medalach - jeśli tylko na ich rozegranie pozwoli wiatr.